Бішофіт

Бішофіт являє собою водний хлорид магнію MgCl2*6H2O. Є хемогенною речовиною - осадовим утворенням, що створилось в результаті кристалізації солей замкнутих водних басейнів. Цей мінерал був виявлений у цехштейнових відкладеннях Німеччини, вивченням його займався німецький хімік і геолог Карл Густав Бішоф, на честь якого згодом цей мінерал і названий. Мінерал відноситься до класу галогенідів. У природі знаходиться в складі відкладень морської солі пермського періоду. По складу - це хлормагнієвий комплекс зі змістом солей і мікроелементів: калію, кальцію, натрію, міді, заліза, кремнію, титану, молібдену, літію, бору, брому, йоду й ін.
Бішофіт і його розчини є сировиною для виробництва металевого магнію й периклазів, компонентом магнезіальних в'яжучих, бальнеологічних препаратів, паст і багато чого іншого.
У викопному стані бішофіт зустрічається у вигляді соляної зернисто-кристалічної породи. У чистому вигляді кристали бішофіту прозорі, але можуть мати відтінок від білого до бурих кольорів залежно від домішок.
Бішофіт має гіркувато-солений гострий пекучий смак, твердість його 1,5; питома вага 1,59-1,61 г/см3, електропровідний, розчиняється в волозі, що поглинає з повітря. Розчинність: 1670 г/л у холодній воді, 3670 г/л у гарячій воді. При температурі 116°С бішофіт розкладається. Хімічна формула - MgCl2*6H2O.
Добувають бішофіт методом підземного розчинення через свердловину. При видобуванні методом підземного розчинення одержують не кристалічний бішофіт, а його водний розчин. Одержуваний водяний розчин має ті ж властивості, що й кристалічний бішофіт. Він являє собою напівнасичений розчин густиною 1,25-1,32 г/см3, прозорий або жовтуватий, маслянистий на дотик, без запаху, не горючий, вибухобезпечний, гігроскопічний, не токсичний, володіє антисептичними властивостями. Абсолютна в'язкість розчину становить 0,62 сПз при 50°С.
Розчин природного бішофіту характеризується низькою корозійною активністю, що не перевищує активність водопровідної води. Його можна транспортувати й зберігати у звичайних металевих ємностях, а також у скляному, керамічному й пластмасовому посуді. Строк зберігання в герметично закритій тарі не обмежений.
Розчин природного бішофіту не змішується з дизельним паливом, бензином, гасом.
Температура замерзання розчину природного бішофіту залежить від його густини. При густині розчину згідно ТУ 25 України 22529511-003-97 температура замерзання становить мінус 35°С.